WAF INSIDE Shortlisted: Mercure Hotel Trabzon

Yeşim Kozanlı Mimarlık olarak INSIDE Awards Otel kategorisinde iç mimari alanda başvurmuş olduğumuz Mercure Hotels Trabzon projesiyle son aday listesine kalmış olduğumuzu gururla duyurmaktayız.

Dünya çapında tanınırlığa sahip olan ve mimarlık alanında en prestijli ödüllerin verildiği WAF-World Architecture Festival’in düzenlediği World Festival of Interiors, her sene 11 farklı kategoride binlerce yarışmacının ve ziyaretçinin katıldığı İç Mimari alanda faaliyet gösteren birplatformdur.


Bu sene 1-3 Aralık’ta Lizbon’da gerçekleşecek olan festivalde seminerler ve konuşmaların yanı sıra büyük çaplı mimari stüdyolardan jüri üyelerinin yorum ve değerlendirmelerini izleme imkanı sunulurken, 500 üzeri finalist meslektaşların da sunumlarını canlı izlemek mümkün.

Mercure Otel Trabzon projemizle, WAF 2021 INSIDE festivalinde yer aldığımızı gurur ve mutlulukla paylaşmak isteriz.

As Yeşim Kozanlı Architecture & Interior Design we are proud to announce our project Mercure Hotels Trabzon is shortlisted in INSIDE Awards Hotels category. 


World Festival of Interiors hold by the WAF-World Architecture Festival; an architectural platform with the worldwide recognition and prestigious awards, is making contests in various categories host contestants and visitors each year with participants from different countries.


Taking place on 1-3 December in Lisbon this year, the festival will offer chance to see the comments and evaluations of the judges from widely known architectual studios, and watch the 500+ peer finalist’s presentations.

We proudly share with you that we will be participating and presenting our project Mercure Hotel Trabzon Project at WAF 2021 INSIDE Festival this year.

To examine our project more closely;
https://yesimkozanli.com/portfolio/mercure-hotel-trabzon/

Share: Facebook, Twitter, Pinterest