yka_logo_icon_web
Search
Close this search box.
The new expression of design

Bugün ve yarının dışında, insan ölçeğinde zamansız tasarım araştırmaları.

Yeşim Kozanlı Mimarlık ve İç Mimarlık olarak farklı disiplinlerin harmanlandığı, yaratıcı ve çok yönlü bir ekip ile çalışıyoruz. Bu zenginliğin bize sağlamış olduğu geniş ve derinlikli bir bakış açısı söz konusu ve biz bunu fikir aşamasından uygulama aşamasına kadar her alanda, etkin bir şekilde işliyoruz. 

Tasarımda estetik kadar bu estetiğin ne ifade ettiği, kullanıcıya ne hissettirdiği önemli bizim için. Estetik algı ve mekânsal ihtiyaçlarımızın hızla değiştiği bir dönemde zamansız olmak, temel insani değer ve ihtiyaçları anlayarak bunları mekana yansıtmak fark yaratıyor. Bu farkındalık ile her tasarım için hedeflediğimiz şey zamanın ötesinde, ruha iyi gelen, özel hissettiren bir deneyim alanı yaratmak. 

Tasarımı durağan bir nesne ya da bir sonuç ürün olarak değil, dinamik ve besleyici bir süreç olarak gördüğünüzde ortaya hem keyifli hem de deneyimsel işler çıkıyor. Bu süreçte bir tasarımcı olarak güncel akımlardan etkilenmek çok doğal, ancak bizim için temel olan şey bir anlam yaratmak. Bu amacımız doğrultusunda ticari kaygılardan arındığımız bağımsız çalışmalar yaparak yaratıcılığa ve yeniliklere yöneliyor, kendi tarzımızı ve çizgimizi korumak adına çalışıyoruz. Bu “koruma” anlayışı bizim için değişimin süreklilik kazanması ve sınırların zorlanması demek.

Yeni Bir Bakış Açısı.

Kullanıcı deneyiminden yola çıkarak aldığımız yeni kararlarda fonksiyonu ve estetiği bir arada ele alıyor, bir arada anlam kazandırıyoruz. Sadeliğin hem insana iyi gelen bir etkisi, hem de fonksiyonu ön plana çıkaran özcü bir durumu var. Bizim hedefimiz bu sadeliği başka bir noktaya, hem tanıdık hem alışılmadık bir noktaya götürmek. Konfor ve rahatlık ile evde olma hissini, sıradışı tasarım detayları ve fonksiyonlar ile özel bir yerde olma hissini yaşatmak istiyoruz.

Yalın ve doğal, zamansız ve özgün.

Yaratıcılığımızı ve tasarım dilimizi geliştirmek adına, tasarım yolculuğumuza ve bu sayede sektöre yön vereceğini düşündüğümüz bu bağımsız çalışmalar, doğadan ve çağdaş sanattan ilham alan özgün stilimizi yansıtıyor. Monokrom renk paleti, yumuşak dokular ve organik formların hakim olduğu, zamanın ötesinde düşündüğümüz tasarım konsepti – ve aslında tasarım vizyonumuz – ince düşünülmüş detaylar ile mekanda bütünlük yakalayarak enerjisi yüksek bir dinginlik hissettiriyor.

Işık, gölge ve yansıma gibi doğal unsurlar ile mekanda yumuşak bir hareketlilik yaratıp; duvar, zemin ve mobilyalarda kullanılan kavisli ve yuvarlak formlar ile bu yumuşaklığın devamlılığını sağlıyoruz. Süreklilik, hafiflik ve heyecan hissi ile sadeliğe çekici bir boyut katıyor, zamansız bir stil yakalıyoruz. 

Today and beyond: the new expression of design

Timeless design research at the human scale, today and beyond.

As Yeşim Kozanlı Architecture and Interior Architecture, we work with a creative and versatile team that blends different disciplines. There is a broad and in-depth perspective that this richness has provided us, and we are working on it effectively in every field from the idea stage to the implementation stage.

What this aesthetic means and how it makes the user feel is as important to us as aesthetics in design. Being timeless in a period when our aesthetic perception and spatial needs are changing rapidly, understanding basic human values and needs and reflecting them on the space makes a difference. With this awareness, what we aim for for every design is to create an experience space that is beyond time, good for the soul and makes you feel special.

A New Perspective.

In the new decisions we take based on the user experience, we consider function and aesthetics together and add meaning together. Simplicity has both a beneficial effect and an essentialist aspect that emphasizes function. Our goal is to take this simplicity to another point, one that is both familiar and unusual. We want to provide the feeling of being at home with comfort and convenience, and the feeling of being in a special place with extraordinary design details and functions.

Simple and natural, timeless and original.

In order to develop our creativity and design language, these independent works, which we think will guide our design journey and thus the sector, reflect our unique style inspired by nature and contemporary art. The design concept that we think ahead of time – and in fact our design vision – dominated by a monochrome color palette, soft textures and organic forms, creates a sense of serenity with high energy by capturing integrity in the space with finely thought out details.

By creating a soft movement in the space with natural elements such as light, shadow and reflection; We ensure the continuity of this softness with curved and round forms used in walls, floors and furniture. We add an attractive dimension to simplicity with a sense of continuity, lightness and excitement, and achieve a timeless style.